5 zdravých potravin, které nezlomí banku

„zdravé“ a „cenově dostupné“, se mohou zdát jako olej i voda. Skutečností však je, že existuje spousta potravin, které vám poskytují tuny třesku za extrémně málo babek. Jedna výzkumná studie zveřejněná v vyhýbání se chronické nemoci zjistila, že ze 47 ovoce a vegetariánů se 41 kvalifikovalo jako „powerhouse“ potraviny. Jedna další výzkumná studie v American Journal of Medical Nutrition zjistila, že v každé skupině potravin byly výživné, ekonomické volby-a že základy, jako jsou vejce a fazole, patřily mezi nejvyšší hodnocení. Požádali jsme Carly Kellogg Knowles, R.D.N., registrovaného dietologa-nutritionist [JD1] a kulinářský trenér v Portlandu v Oregonu, aby ID pět z nejlepších vyjednávání.

Vejce

Proč jsou zdraví: s 6 gramy bílkovin a také pouze 70 kalorií za kus by vejce neměla být zaslána k snídani. „Zahrnují řadu mikronutrientů, včetně cholinu, který je důležitý pro budování DNA, mozkové signalizaci a také funkci jater,“ stavy Knowles. “A jsou přirozeně” zabaleny “v soukromých velikostech porce.”

Jak je jíst: Knowles Hard-Boils hodně vejce každý druhý týden, posypat je solí a pepřem na svačinu. Rovněž chutnají fantasticky pečené mangold, deviled s řeckým jogurtem nebo pošírovaní v rajčatové omáčce.

hnědá rýže

Proč je to zdravé: celé zrna má 5 gramů bílkovin a 3 gramy vlákniny na šálek. “Bylo prokázáno, že vlákno snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá vyhýbat se srdečním onemocněním a také zachovává zdravou hladinu cukru v krvi,” uvádí Knowles. Kupte si hnědou rýži z hromadných košů, abyste ušetřili nejvíce peněz.

Jak to jíst: Využijte jej v jakémkoli typu receptu, který vyžaduje bílou rýži nebo jako základnu pro korejskou rýžovou misku nebo drůbeží kastrol.

Fazole

Proč jsou zdravé: fazole jsou plné vlákniny (v průměru nabízejí 7 gramů na polovinu šálku), stejně jako folát, vitamin B, které vaše tělo potřebuje k vytvoření červených krvinek. Sušené fazole jsou obvykle méně nákladné než konzervované. Knowles navrhuje, aby je namočily, aby zkrátily dobu vaření a zvýšily stravitelnost.

Jak je jíst: Černé fazole se dobře spárují s bizonem v chilli. Rovněž chutnají fantasticky u plněných paprik a domácí vegetariánské hamburgery.

Mrkve

Proč jsou zdraví: „Mrkev je skvělým zdrojem betacarotenu, karotenoidu, který je v těle přeměněn na vitamín A,“ uvádí Knowles. Různá zbarvená mrkev – oranžová, fialová, červená, žlutá i bílá – obsahují různá množství antioxidantů, ale jsou pro vás skvělé.

Jak je jíst: Namočil se v hummusu, samozřejmě, ale Knowles je také Gremio Dres rád loupané do stuh a házených kořením na Středním východě, pečené ořechy a vinaigrette. Pečte je společně s treskem nebo jim podávejte pastinák jako stranu.

Banány

Proč jsou zdravé: Stejně jako vejce nabízejí vestavěnou kontrolu součástí. “A i když jsou sladké, banány jsou nízko glykemické jídlo, které skutečně pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi,” uvádí Knowles. Střední banány přinášejí asi 10 procent draslíku, který požadujete každý den.

Jak je jíst: Knowles zamrzne banány ponořené do roztavené tmavé čokolády. Rovněž můžete smíchat banány (nejlépe zamrzlé) v smoothies pro krémovost, přidat je do noční ovesné oves nebo je posypat kakaovými hroty jako poleva pro toast.

Tato informace platí pouze pro akademické funkce a také není míněna jako Olympique Lyonnais Dres náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Neměli byste tyto informace využívat k diagnostice nebo léčbě zdravotního a wellness problému nebo stavu. Než Juventus Dres změníte stravu, vždy zkontrolujte svého lékaře, změníte své spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou rutinu fyzické zdatnosti.

Juno Demelo

Juno Demelo žije v Portlandu v Oregonu. Skládá eseje i příběhy o jídle, lidech, místech i zdraví. Její práce se objevila v Glamour, Bon Appétit, Marie Claire, Cosmopolitan, O, The Oprah Magazine, Women’s Health, Men’s Journal, Great Housekeeping, Redbook, Thare a další.

Leave a Reply

Your email address will not be published.