Soud „naráží“ škody na pirátství pro McGregor v. Khabib Fight

Pokud je plat za pohled obzvláště populární, měla by soud zvýšit škody za pirátství? Alespoň jeden soudce si myslí, jak je prokázáno v důvodech Manchester United Dres rozsudku zveřejněného minulý měsíc okresním soudem USA W.D. Pennsylvania.

V nedávném případě (Zuffa, LLC v. Denise Perris & Lyle Cafe Inc) obžalovaní vystavili UFC 229 v komerčním zařízení bez zakoupení komerčních licenčních práv. Byli žalováni a Zuffa získal výchozí rozsudek.

Komerční poplatky za sublicening by byly 788 USD, ale soud poznamenal, že zákonné škody by měly být vyšší, protože se jednalo o „třetí nejvyšší boj o výplatu v historii s 2,5 miliony PPV. To musí počítat za něco “.

Soud udělil 2 500 USD za zákonné škody a další 7 500 USD ve zvýšených škodách. Při udělování zákonných škod nad skutečnými náklady na hlavní okresní soudce programu Mark R. Hornak poskytly následující důvody:

Záznam ukazuje, že jeden (1) Zuffových auditorů navštívil Lytle Cafe 6. října 2018 a poznamenal, že bar může držet mezi jedním (1) a padesáti (50) patrony. (ECF č. 17-4, v 9.) Pokud by proto obžalovaní získali řádné oprávnění k vysílání Urawa Red Diamonds Dres boje, zaplatili by za aktivační poplatek 788,00 USD. (ECF č. 17-4, v 1.)

Soud by však byl remiss, pokud by se neuznal, že se zdá, že boj Khabib v. McGregor byl třetím nejvyšším bojem o výplatu v historii s 2,5 miliony PPV nakupuje. [4] To musí něco počítat. Nejen, že pirátství obžalovaných a porušení autorských práv poškozovala podnikání Zuffa, ale kroky obžalovaných také poškodily zákonné zákazníky, kteří vybojovali peníze na zaplacení řádného licenčního poplatku za sledování velkých zápasů v legitimním prostředí. Soud tak naráží zákonné náhradu škody na 2 500 $ proti každé z Denise Perris a Lytle Cafe.

reklama

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook

Takhle:
Jako načítání …

Příbuzný

Zuffa opět používá zákon o autorských právech k posílení škod v pirátském soudním řízení 6, 2017 v „pirátství“
Zuffa používá zákon o autorských právech ke zvýšení škod proti PPV Piracyoctober 28, 2017 v „pirátství“
Soud kritizuje požadované „nepravděpodobné ocenění“ v pirátství UFC Casefebrubs 14. Olympique Lyonnais Dres února 2015 v „pirátství“

Leave a Reply

Your email address will not be published.